Življenje nekoč

zn3_1516zn2_1516zn1_1516

V sredo, 20.04.2016, smo na šoli izvedli delovni dan. Obiskala nas je gospa Nevenka iz trboveljskega muzeja, ki nam je na zanimiv in slikovit način predstavila, kakšno je bilo včasih življenje. Zbrali smo se v šolski telovadnici ter ob slikah izvedeli, kakšno je bilo mesto Zagorje včasih, s čim so se ljudje ukvarjali, kako so živeli, kakšno je bilo otroštvo … Spoznali smo tudi nekaj zanimivih in smešnih besed, kot so »knap«, »šajtrga«, »pik as«… Potem se je prava zabava šele začela! Iz starih nogavic smo izdelali žoge »cotarce« in se z njimi neizmerno zabavali. Preizkusili smo lesene hodulje in tricikel. Gospa Nevenka je bila presenečena, kako spretni smo. Ta dan smo se veliko novega naučili in se lepo imeli.

Nives Gros