LISCA (947 m) -Zasavsko – Posavsko hribovje

V soboto, 21.10. 2017, smo z učenci planinskega krožka odšli na naš prvi letošnji pohod. Pot nas je vodila iz Cerja po Pastirčkovi poti na Lisco. Tura je bila nekaj posebnega, saj nas je poleg vodnika Jožeta, spremljal še gorski reševalec iz Radovljice. Ker se je na Lisco povzpel po zavarovani plezalni poti (ki poteka tik ob Pastirčkovi poti), je učencem pokazal plezalno opremo in njeno namestitev (plezalni pas, čelada, samovarovalni komplet), ter demonstriral gibanje po zavarovanih plezalnih poteh. Na Lisci smo imeli daljši postanek, saj smo si vzeli čas za kulinarične dobrote in igranje košarke. Imeli smo prečudovit, sončen in topel dan. Na naše izhodišče smo se vrnili po malo daljši krožni poti mimo cerkvice svetega Jošta. Neizmerno smo uživali !
Športni pedagog: Marjana Bolte-Turk

Osnovna šola dr. Slavka Gruma Zagorje

Osnovna šola dr. Slavka Gruma Cankarjev trg 2 1410 Zagorje ob Savi

Morda vam bo všeč tudi...