Področne igre v malem nogometu

V petek, 22. 4. 2022 je bila naša šola organizator področnih iger v malem nogometu. Igre naj bi potekale v Zagorju, na igrišču Proletarec, vendar se je tekmovanje zaradi obilnega deževja prestavilo v športno dvorano Zagorje. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo Zavodu za šport Zagorje kot tudi OŠ Ivana Skvarča in Srednji šoli Zagorje, ki sta nam prijazno odstopili njihov termin v dvorani 😊.

Iger so se udeležile tri ekipe: OŠ Brinje Grosuplje, OŠ Litija – enota s prilagojenim programom in OŠ Roje Domžale. Igralo se je po sistemu vsak z vsakim – iskrena hvala tudi sodniku Tadeju Uletu.

V zelo izenačeni borbi je 1. mesto osvojila OŠ Litija – enota s prilagojenim programom, 2. mesto OŠ Roje Domžale in 3. mesto OŠ Brinje Grosuplje. Z osvojenim prvim mestom se je ekipa OŠ Litija uvrstila na polfinalno tekmovanje Slovenije  – zahod.

Turnir je potekal v prijateljskem vzdušju, učenci vseh šol so igrali zelo korektno, borbeno ter brez grobih prekrškov in žaljivih besed.

Lepo je bilo gledati tako disciplinirane in borbene učence. Prihodnje leto pa se zopet vidimo v Zagorju!

Zapisala: Marjana Bolte, prof. šp. vzg.